1992-93 н.р. Розпочав роботу факультет перепідготовки студентів на базі вищої освіти зі спеціальності «практична психологія». Викладання 90 % дисциплін навчального плану забезпечували викладачі кафедри. Працювало 6 проблемних груп та психологічний гурток.

1994-95 н.р. Здійснено перший набір на очно-заочну форму підготовки фахівців з другою вищою освітою за спеціальністю «Практична психологія». Викладачі кафедри працюють за сумісництвом у шкільній психологічній службі, а також консультантами міської телефонної «Служби довіри» (Федорчук В.М, Дуткевич Т.В., Столяренко О.Б.).

1995-96 н.р. Видано методичні рекомендації «Організація спільної учбової діяльності», «Дипломні роботи з психології у педагогічному вузі» (Дуткевич Т.В.), «Дослідження адаптації до учбової діяльності» (Землякова Т.В.), «Психологічне консультування (Федорчук В.М.).

1996-97 н.р. На кафедрі працювало 6 проблемних груп (35 студентів). Доцент Дуткевич Т.В. та асистент Скорич Л.П. підготували методичні рекомендації «Лабораторно-практичні заняття з загальної психології». Асистент Максимчук Н.П. вступила до аспірантури при Київському педагогічному університеті. Завідувач кафедри доцент Федорчук В.М. переведений на посаду проректора з заочного навчання. Виконуючою обов’язки завідувача кафедри призначена доцент Дуткевич Т.В.

1997-98 н.р. На кафері працювало 6 проблемних груп (45 студентів).

1998-99 н.р. На філологічному факультеті запроваджено спецкурс «Психологія мовлення». Працювало 5 проблемних груп (33 студента).

1999-2000 н.р. Від грудня 2000 р. в університеті почала роботу соціально-психологічна служба, яку очолила доцент кафедри О.В. Савицька. Видано методичні рекомендації до педагогічної практики студентів 2-5 курсів фізико-математичного факультету (спільно з кафедрою педагогіки та з кафедрами фізико-математичного факультету). У проблемних групах працювало 45 студентів. Кандидатські дисертації захистили асистенти Максимчук Н.П., Кучинська І.О., Савицька О.В. Доценти Федорчук В.М., Шинкарюк А.І., Дуткевич Т.В., ст. викладач Максимчук Н.П. були делегатами ІІІ З’їзду Товариства психологів України.