З нагоди 30-річчя факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка у вересні 2022 року  кафедрою психології освіти та навчально-науковою лабораторією педагогіки та психології вищої школи було ініційовано та проведено дві науково-практичні конференції.

21 вересня 2022 р. відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Психологічне забезпечення інноваційних процесів в освітньо-професійному просторі закладу вищої освіти: сучасні реалії та перспективи». Її організаторами були кафедра психології освіти та навчально-наукова лабораторієя педагогіки та психології вищої школи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та відділ психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

Учасниками конференції стали науковці 7 закладів вищої освіти та наукових установ з Києва, Кам’янця-Подільського, Тернополя, Хмельницького, а також практичні психологи нашого міста. На конференції обговорювалися проблеми психологічного супроводу освітнього процесу та дистанційного навчання в умовах воєнного стану; впровадження освітніх інновацій у вищій освіті; психолого-педагогічні проблеми підготовки студентів до професійної діяльності та професійно-особистісного становлення майбутнього фахівця (педагогів, практичних психологів, фахівців ІТ-сфери, пілотів цивільної авіації).

З програмою наукового заходу можна ознайомитися тут.

28 вересня відбуласі ІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Практична психологія: проблеми та технології, сучасні реалії та перспективи».  До її роботи  долучилися здобувачів вищої освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Національного авіаційного університету (м.Київ), Київського університету імені Бориса Грінченка (м.Київ), Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль), Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький), Приватного акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом» (м. Київ).

Наукові інтереси здобувачів вищої освіти різноманітні, що засвідчує тематика представлених на конференції доповідей, які торкалися прикладних проблем психології праці та діяльності в екстремальних умовах, психології творчості, педагогічної психології, психології індивідуальних відмінностей, практичної психології сім’ї, психологічного супроводу суб’єктів різних видів діяльності практично всіх вікових категорій тощо. Сподіваємося, що дискусії та обговорення, які супроводжували доповіді здобувачів, спонукатимуть їх до подальших наукових розвідок.

З програмою наукового заходу можна ознайомитися тут.