Поділитися в соціальних мережах!

2000-01 н.р. За наслідками конкурсу серед ВНЗ України кафедра стала партнером у виконанні Мегапроекту «Вища освіта: лідерство заради прогресу», фінансованого фондом «Відродження». Кафедра виступила співзасновником громадської організації Товариство психологів «Діалог».

2001-02 н.р. По кафедрі викладаються навчальні дисципліни: психологія (загальна, вікова, педагогічна, соціальна), психодіагностика (історичний, педагогічний, фізико-математичний, філологічний, фізичного виховання факультети); психологія фізичного виховання та спорту (факультет фізичного виховання); етнопсихологія (філологічний факультет). У магістратурі викладались дисципліни “Психологія вищої школи”, “Психологія творчості,”. Проведена значна робота з підготовки до акредитації університету. Видано 5 навчальних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Переведені на посаду старших викладачів Савицька О.В., Максимчук Н.П., Кучинська І.О., які захистили кандидатські дисертації у 2000 р.

2002-03 н.р. Кафедру психології реорганізовано у кафедру психології освіти і управління в структурі новоствореного факультету післядипломної освіти Інституту соціальної реабілітації та розвитку дитини. Відбувалась перебудова змісту діяльності кафедри, пов’язана із відкриттям нових спеціальностей “Дошкільне виховання”, “Психологія праці і управління”. До переліку дисциплін, що викладались у 2001-02 н.р. додалось викладання “Дошкільної психології” на педагогічному факультеті; “Психологія управління”, “Вступ до спеціальності: психологія”, “Конфліктологія” на факультеті післядипломної освіти. Видано навчальний посібник “Психологія творчості” (Дуткевич Т.В.), рекомендований Міністерством освіти і науки України. Видано «Програму і методичні рекомендації з педагогічної практики для студентів ІV-V курсів факультету української філології (Савицька О.В. у співавторстві). Соціально-психологічна служба університету, очолювана доцентом кафедри О.В. Савицькою, бере активну участь у підготовці організаційних матеріалів до відкриття школи молодого викладача. Розроблено «Положення про школу молодого викладача». Систематично подається матеріал до газети “Студентський меридіан”. По кафедрі працює 6 проблемних груп (38 студентів). Доцент Дуткевич Т.В. упродовж грудня 2002 р. пройшла планове стажування на кафедрі психології Академії Педагогічної у м. Кракові (Польща). Асистент Кутішенко В.П. захистила кандидатську дисертацію в Інституті психології АПНУ ім. Г.С.Костюка (м. Київ). Старші викладачі Савицька О.В., Кучинська І.О.. Максимчук Н.П. переведені на посаду доцентів.

2003-04 н.р. Продовжувалась перебудова змісту діяльності кафедри, пов’язана із відкриттям спеціальності “Психологія праці і управління” та реорганізацією кафедри психології у кафедру психології освіти і управління в структурі факультету післядипломної освіти Інституту соціальної реабілітації та розвитку дитини. Відбувалось розширення переліку непедагогічних спеціальностей в університеті (на історичному факультеті запроваджено нову спеціальність „Політологія”), що зумовило новий для кафедри напрям роботи: забезпечення викладання психології для непедагогічних спеціальностей. Видано навчальні посібники “Духовні джерела Івана Огієнка” (Кучинська І.О.), «Конфліктологія з основами психології управління» (Дуткевич Т.В.), рекомендовані Міністерством науки і освіти України; розділ навчального посібника «Методики для діагностики особливостей професійного стресу в організаціях» (Сич В.М., у співавторстві). Видані методичні рекомендації до практики для студентів факультету іноземної філології (Кучинська І.О., у співавторстві). Працювало 6 проблемних груп (50 студентів). Кафедра спільно з Українською асоціацією організаційних психологів та психологів праці, а також Канадсько-Українським гендерним фондом виступила організатором Міжнародного семінару-тренінгу “Професійний стрес, синдром “вигорання” та професійна кар’єра в закладах середньої освіти” 17-18 червня 2004 р.

2004-05 н.р. Розширюється перелік навчальних дисциплін, закріплених за кафедрою, зокрема, розпочалось викладання психології для непедагогічних спеціальностей  університету („Історія”, „Політологія”, „Інформатика”, „Економіка підприємства”); а також низки нових дисциплін блоку професійної підготовки для студентів спеціальності „Психологія праці і управління”, для магістрантів спеціальності «Управління навчальним закладом» („Практикум з психології”). Професор Федорчук В.М. організував та презентував громадськості університету науково-психологічну лабораторію консультування і тренінгу. Видано навчальні посібники, рекомендовані МОНУ, а саме: „Вікова і педагогічна психологія: теоретичний і практичний курс” (Кутішенко В.П.); «Вступ до спеціальності: Практична психологія» (Дуткевич Т.В. Савицька О.В.); розділ науково-методичного посібника «Особливості мотивації професійного вдосконалення особистості спеціалістів відділів освіти» (Сич В.М., у співавторстві). Працювало 9 проблемних груп (52 студенти). Доцент Кучинська І.О. вступила до докторантури. Асистент Сич В.М. захистив кандидатську дисертацію. У листопаді доцент Савицька О.В. пройшла підвищення кваліфікації у формі стажування на базі кафедри психології НПУ ім. Драгоманова у м. Києві.

2005-06 н.р. По кафедрі викладалось 22  навчальні дисципліни. Видано навчальні посібники, рекомендовані МОНУ, а саме: „Вікова і педагогічна психологія” (Дуткевич Т.В., Яцюк В.А.); „Практикум з психології” (Столяренко О.Б.); «Дошкільна психологія» (Дуткевич Т.В.); «Психологія сексуального розвитку» (Максимчук Н.П.); розділ у навчальному посібнику «Методики для діагностики особливостей професійного стресу в організаціях» (Сич В.М., у співавторстві),; розділ методичного посібника «Гуманізація освіти як умова повноцінного розвитку особистості» (Дуткевич Т.В.). Створено інформаційно-мережевий ресурс „Етнопсихологія. Навчально-методичний комплекс” (Савицька О.В.). Працювало 10 проблемних груп (61 студент). У травні кафедра організувала семінар „Акмеологія розвитку” за участю доктора психологічних наук, президента Міжнародної Акмеологічної Академії Н.В.Кузьміної (м. С.-Петербург). Започатковано співпрацю із Чернівецьким обласним інститутом післядипломної освіти. Підписано угоду про спільний міжвузівський проект „Психічне та фізичне здоров’я особистості: ціннісний вимір” (Кам’янець-Подільський університет, гуманітарний університет – м. Ялта, педагогічний університет – м. Ізмаїл, лабораторія організаційної психології інституту психології – м. Київ, центральний інститут підвищення кваліфікації керівних кадрів освіти – м. Київ). Підвищення кваліфікації пройшла доцент Дуткевич Т.В. (січень-вересень) – у формі дистанційного навчання в центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПНУ. Дуткевич Т.В. обрана на посаду професора кафедри. Асистент Сич В.М. захистив кандидатську дисертацію в інституті психології ім. Г.С.Костюка (Київ), у 2006 р. переведений на посаду старшого викладача.

2006-07 н.р. Кафедру перейменовано на кафедру психології освіти, праці і управління при факультеті післядипломної освіти Інституту соціальної реабілітації та розвитку дитини. Розроблено (викладачами Савицькою О.В., Сичом В.М., Дуткевич Т.В.) наскрізну навчальну програму практики для спеціальності ”Психологія праці і управління”, навчальну програму з управлінської практики для магістрантів спеціальності «Управління навчальним закладом». Спільно з методистами історичного факультету підготовлено та видано методичні рекомендації з практики для студентів спеціальності «Політологія» (Дуткевич Т.В.). Всього по кафедрі викладалось 34  психологічних дисципліни. Працювало 10 проблемних груп (61 студент). У жовтні на базі кафедри психології освіти та управління спільно з лабораторією психології професійної освіти Інституту психології і педагогіки професійної освіти (м. Київ) відбулась науково-практична конференція „Організаційно-методичне забезпечення профорієнтації в закладах різного типу”. У рамках договору про співпрацю між лабораторією організаційної психології інституту психології ім. Г.С.Костюка та Інститутом соціальної реабілітації та розвитку дитини в університеті був проведений семінар з питань організаційної психології. Захищено дві кандидатські дисертації: Татауровою Г.П. та Дорофей С.В. У 2006 р. старший викладач Сич В.М. переведений на посаду доцента, асистенти Столяренко О.Б., Скорич Л.П. – на посаду старшого викладача; Татаурова Г.П. – обрана на посаду асистента. Дані про кафедру занесено та опубліковано у виданні МОНУ «Психолого-педагогічні кафедри вищих навчальних закладів України» / Укл. В.І.Даниленко, А.В., Кудін, К.М.Левківський, В.П. Мележик / За ред. Б.М.Жебровського. − К.: Знання, 2006. − 302 с.

2007-08 н.р. Кафедра забезпечувала викладання більше 40 навчальних дисциплін. На кафедрі працює 20 викладачів. З них: 6 кандидатів наук, 6 магістрів, 8 сумісників (3 з науковими ступенями доктора і кандидата наук). Видано навчальні посібники: Дуткевич Т.В., Скорич Л.П. Загальна психологія (практикум); Дуткевич Т.В., Савицька О.В. Практична психологія: Вступ до спеціальності; Дуткевич Т.В. Дошкільна психологія. Відповідно до угоди про співпрацю між нашим університетом та інститутом психології ім. Г.С.Костюка (лабораторія організаційної психології) АПНУ  на базі університету створено науково-дослідну лабораторію організаційної психології. Відповідальним за її роботу призначено доцента Сича В.М. Розроблено Положення про лабораторію організаційної психології, до функціонування якої залучаються викладачі кафедри психології освіти, праці і управління (Сич В.М., Федорчук В.М., Савицька О.В., Дуткевич Т.В.). Вперше з’явився вебсайт кафедри у локальній мережі університету (Савицька О.В.).

2008-09 н.р. Викладачі кафедри брали участь у виступах по місцевому радіо з метою популяризації психологічних знань (Дуткевич Т.В., Панчук Н.П., Савицька О.В., Сич В.М., Федорчук В.М., Кучинська І.О.). Видано друком навчальні посібники: Долинська Л.В., Максимчук (Панчук) Н.П. Психологія ціннісних орієнтацій майбутнього вчителя; Панчук Н.П. Психологічна діагностика професійної придатності; Максимчук Н.П. Загальна, вікова і педагогічна психологія. Опубліковано монографію: Сич В.М. Соціально-психологічні особливості мотивації професійного вдосконалення спеціалістів відділів освіти. Укладено угоду про співробітництво між факультетом психології Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка та факультетом педагогіки і психології Придністровського університету ім. Т.Г. Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію асистент кафедри Терещенко (Яцюк) В.А.

2009-10 н.р. З метою вдосконалення навчально-виховного процесу в університеті на базі кафедри психології освіти, праці і управління утворено кафедру психології освіти та кафедру психології праці і управління закладами освіти. Надалі кафедра працює під назвою кафедра психології освіти. Опубліковано 2 монографії (Панчук Н.П., Кучинська І.О.), 4 навчальних посібники з грифом МОНУ (Панчук Н.П., Савицька О.В., Дуткевич Т.В.).   Вперше викладачами видано два електронні посібники, рекомендовані МОНУ: Дуткевич Т.В. Дошкільна психологія; Дуткевич Т.В., Савицька О.В. Практична психологія: Вступ до спеціальності. Ст. викл. Столяренко О.Б. у січні 2010 р. пройшла планове стажування на кафедрі практичної психології Чернівецького національного університету. Професор Дуткевич Т.В. у березні 2010 р. пройшла наукове стажування в Академії педагогіки спеціальної імені М.Гжегожевської, м. Варшава, Польща.